KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14739152
nr 1473 9152
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Signerad, kvinna. Olja på pannå, 60x49cm, yttermått inklusive ram: 73x62cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 juni 2022
kl 18:35:41
300 kr
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason